Życzenia okolicznościowe – gotowe życzenia na każdą okazję, kondolencje

[mądre życzenia na Wszystkich Świętych (Dzień Zmarłych)] W dniu Święta Zmarłych nie zapominaj, że łza z policzka spłynie, kwiat zwiędnie, lecz płynąca prosto z serca modlitwa- zawsze dotrze do Najwyższego. Niech Bóg nas wszystkich błogosławi i połączy w krainie wiecznej radości.

[życzenia z okazji Wszystkich Świętych – dedykacja] Pośród tysięcy zniczy i alei usianych krzyżami, wśród zadumanych ludzi i rąk w modlitwie złożonych, nie zapominajmy, że śmierć jest tylko początkiem. W dniu Wszystkich Świętych życzę Ci… życia wiecznego.

[życzenia na Dzień Zmarłych] W dniu Wszystkich Świętych życzę wam nigdy niegasnącego światełka pamięci, nie tylko tego położonego na grobie, ale i tego w sercu oraz dużo Bożej miłości i łaski, które ukoją nawet największy ból po stracie ukochanej osoby.

[ładne, religijne życzenia na Dzień Wszystkich Świętych] Módlmy się jedni za drugich w tym dniu palących się świeczek i spuszczonych w zadumie głów. Polećmy dusze zmarłych Bożemu miłosierdziu i okażmy im naszą wdzięczność oraz pamięć. Albowiem ludzie żyją tak długo, jak długo istnieje pamięć o nich. Niech ten dzień skupi przy mogiłach wszystkich bliskich, którzy kiedyś połączą się dzięki Bożej łasce. Niech Zmartwychwstały Chrystus będzie dla nas źródłem niekończącego się życia, a płonące znicze- symbolem miłości i wiary w nieprzemijającą światłość oraz żywot wieczny, amen.

[sms na Wszystkich Świętych – krótkie, ładne życzenia] W dniu refleksji, pamięci, palących się świeczek i kwitnącej chryzantemy życzę Wam, abyście nie zapominali o tym, że wszystko co ziemskie- przemija, a co boskie- trwa wiecznie.

[życzenia zaduszkowe, na Dzień Wszystkich Świętych] Niech tlące się dziś ogarki i znicze będą światełkiem unoszącym się do nieba, które zobaczą nasi najbliżsi. Niech będą one symbolem naszej pamięci o nich i uczucia, które wciąż gości w naszych sercach. Niech dobry Bóg ma ich w swej opiece, a nam żyjącym przyniesie ukojenie i pociechę po ich stracie.

[dedykacja na Zaduszki] W dniu pełnym nostalgii i zadumy pamiętajmy o tych, którzy od nas odeszli. A po cichej modlitwie za ich dusze, zapalmy również świeczkę za tych, o których nikt już nie pamięta. Niech oni także spoczywają w spokoju.

[krótkie życzenia na Zaduszki – sms] Zapalmy dziś znicze wspomnień i pomódlmy się za wszystkich naszych bliskich, którzy odeszli z tego świata. Niech Bóg w niebiosach nad nimi czuwa, a serca nasze nigdy o nich nie zapominają.

[ładne życzenia – wiersz na Zaduszki] W listopadowym chłodzie jest takie miejsce tysiącem świeczek rozżarzone, Gdzie pamięta się o tych, którzy rozstali się z nami, tracąc własne życie po drodze. Idziemy tam w cichym, zadusznym skupieniu, Chcąc choć przez chwilę, w modlitwie ulżyć swojemu utęsknieniu. I zanim wiatr ostatnie znicze pozagasza Poślę w myśli najbliższym szczere dziękuję i przepraszam, Choć wiem, że są w miejscu, dokąd listy nie dochodzą. W głowie wciąż tkwią znamienne słowa: „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”.

[wierszyki na Zaduszki – rymowane życzenia z okazji Zaduszek] Tu jest nasza pamięć i wciąż gorące uczucie, choć ujawnia to tylko skromna świeczka. Tutaj jest także napis, gdzie biały kwiat w doniczce pozostanie. Mimo że zmarły teraz gdzie indziej mieszka, Już na wieczne odpoczywanie. Smutek po nim został i żal rozrywający serce, O czym świadczą schylone głowy oraz ułożone do modlitwy ręce.

[wiersze na Zaduszki – życzenia] Dziś dzień Zaduszek, W którym wszyscy w zadumie patrzymy na siebie. Odwiedzamy naszych najbliższych groby, A na nich zasmuceni zapalamy lampki na znak żałoby. Światła płynące prosto z serc już cmentarz rozjaśniły I widać jak łuna bije w oddali. Lecz kilkorgu z nas jest smutniej, bo zauważają te mogiły, Na których już nikt nawet małego ogarka nie zapali.

[ładne wierszyki na Wszystkich Świętych] Kręte alejki kwitną zniczami Pośród ziemi naznaczonej łzą i krzyżami Poświata płomieni każdą twarz w zadumie omiata, A milczenie niczym klucz otwiera bramy myśli do innego świata I stoimy w tej jedności dwóch światów odległych, Patrząc na ogniki palące się w dniu Wszystkich Świętych.

[wiersze na Dzień Zmarłych] Wszystkich Świętych-ciche, spokojne święto, W którym zapalamy świeczkę za tych goszczących w naszym sercu i za tych, których myślą pominięto. Wszystkich Świętych- święto zasnute mgłą i wspomnieniem o tych, których płomień życia zgasł, Choć myśli o nich wciąż jak żywe są głęboko w nas.

[wiersze na Wszystkich Świętych] Nadszedł dzień, w którym jest tak cicho, Że słychać jak jesienny liść opada. Płoną świeczek szeregi, A na mogiłach widać już pierwsze śniegi. Stoimy więc wszyscy w zadumie I czule pozdrawiamy tych wszystkich, których Bóg tak nam zabrał tłumnie.

[wierszyki z okazji rozpoczęcia roku akademickiego] Jesień już się zbliża wielkimi krokami- Znów będzie trzeba użerać się z profesorami. Oby ten rok był dla Ciebie szczęśliwy, A Ty na zajęciach- jak zawsze błyskotliwy. Niech Twój indeks wypełnia się samymi piątkami, A Twój telefon- kolejnych pięknych dziewczyn numerami. Na koniec życzę Ci dużo pomyślności- Niech na Twej twarzy zawsze wielki banan gości!

[fajny sms z okazji początku roku akademickiego] Niech nowy rok akademicki będzie dla Ciebie bardziej owocny od poprzedniego, niech Ci przyniesie dużo satysfakcji z nowych wyzwać intelektualnych i wiele doskonałych efektów z pracy naukowej.

[sms na początek roku akademickiego] Z okazji inauguracji nowego roku akademickiego życzę Ci, aby spędzony w murach uniwersyteckich był wypełniony nie tylko pracą, ale również radością, rozrywką i znajdowaniem nowych przyjaciół.

[ładne życzenia na początek roku akademickiego] Z okazji rozpoczęcie kolejnego roku studiów życzymy Ci, aby ten okres był Twoim najpiękniejszym okresem w życiu i przyniósł Ci wiele sukcesów oraz wielu nowych przyjaciół. Pamiętaj, że studiowanie polega nie tylko na osiąganiu jak najlepszych wyników w nauce, ale również na radości płynącej z nowych doświadczeń życia studenckiego. Wszystkiego dobrego życzą…

[życzenia – wiersz na rozpoczęcie roku akademickiego] Indeks znów odebrać trzeba, Choć jak na razie z niego i tak nie będzie chleba. Zdobywaj zatem z satysfakcją kolejną wiedzę, Choć nie zapominaj też urządzać z kolegami w akademikach frywolnych posiedzeń. Ucz się z umiarem i korzystaj z życia śmiało, Żebyś potem nie żałował, że Ci się źle studiowało! Dorzucę jeszcze moc życzeń i powodzenia- Niech ten rok przyniesie Ci dużo samozadowolenia.

[życzenia na rozpoczęcia roku akademickiego] W dniu rozpoczęcia kolejnego roku akademickiego życzę Ci realizacji zakładanych celów, satysfakcji z pracy badawczej, zdobywania kolejnych stopni i tytułów naukowych, a także pomyślności, zdrowia i jak największej dawki optymizmu każdego dnia. Niech Twoja kariera rozwija się w bardzo szybkim tempie, a studia dadzą Ci wymarzoną pracę.