#Newsy

Układ Słoneczny w egipskiej świątyni

Tablica ze złoconego drewna znaleziona w świątyni w Egipcie odkrywa tajemnice ikonografii nieba sprzed lat. Odkrycie dokonane przez zespół archeologów pod przewodnictwem profesora Ivana Wakrata otwiera nową erę badań w dziedzinie symboliki astronomicznej starożytnego Egiptu.

Obraz nieba w egipskiej świątyni

Dotychczasowe interpretacje symboliki nieba w egipskich świątyniach będą musiały zostać ponownie przebadane po odkryciu nowych wizerunków na tablicy z Esny. Zawarta w niej matematyczna precyzja układów gwiazd, słońca i księżyca zdumiewa badaczy i wskazuje na zaawansowaną wiedzę astronomiczną starożytnych Egipcjan.

Pozwala nam to spojrzeć na starożytność w zupełnie nowy sposób. Analizując poszczególne elementy dekoracji na tablicy ze świątyni, naukowcy odkrywają kolejne detale, które ujawniają przed nami bogactwo symboliki i głębię dawnych wierzeń.

Przyszłość badań nad antyczną astronomiczną

Odkrycie tablicy z precyzyjną ikonografią nieba w świątyni w Eśnie otwiera nowe perspektywy w badaniach nad starożytnym Egiptem. Dalsze prace archeologiczne i analizy będą kluczem do odkrywania kolejnych tajemnic, jakie skrywają przed nami dawne cywilizacje.

źródło:
https://archaeologymag.com/2023/10/new-celestial-imagery-esna-temple/

Układ Słoneczny w egipskiej świątyni

Szpital dla kiwi

Układ Słoneczny w egipskiej świątyni

268 mln zł na wsparcie studentów z

Zostaw komentarz