#Newsy

Zmiany w indyjskim prawie związane z klimatem

Przypadki związane ze zmianami klimatycznymi stają się coraz bardziej powszechne na całym świecie. W Indiach ochrona przed skutkami zmian klimatycznych została uznana za prawo jednostki do życia. To oznacza, że każdy mieszkaniec ma prawo do ochrony przed katastrofalnymi skutkami zmian klimatycznych, takimi jak powodzie czy susze. Wsparcie dla takich inicjatyw rośnie, ponieważ ludzie zaczynają zdawać sobie sprawę z powagi problemu.

Zamiana wołowiny na ryby może uratować życie

Jednym z obszarów, gdzie zmiany klimatyczne mają poważne konsekwencje, jest produkcja mięsa. Okazuje się, że zamiana czerwonego mięsa na ryby może pomóc w ochronie środowiska i zdrowia ludzi. Ryby hodowane na bazie paszy z alg są znacznie bardziej zrównoważonym wyborem dla środowiska niż hodowla bydła, a także korzystne dla zdrowia.

Kukurydza pochłania arsen

Kolejnym odkryciem naukowców jest fakt, że kukurydza ma zdolność do absorbowania arsenu z gleby zanieczyszczonej tym metalem. To odkrycie otwiera nowe perspektywy w walce o czyste środowisko. Dzięki temu można zapobiegać przedostawaniu się toksycznego pierwiastka do łańcucha pokarmowego.

Źródło:
goodnews.eu

Zostaw komentarz