#Newsy

Naukowcy odkryli potencjalne lekarstwo na HIV

Grupa naukowców z Texas Biomedical Research Institute ogłosiła obiecujące odkrycie potencjalnego lekarstwa na HIV. Wykorzystując technologię edycji genomu CRISPR/Cas9, badacze zdołali zlikwidować wirusa w zainfekowanych komórkach. Odkrycie to daje nadzieję na opracowanie skutecznej terapii eliminującej HIV z organizmu.

Obiecujące wyniki badań

W wyniku przeprowadzonych badań naukowcy zdołali zidentyfikować i usunąć fragmenty wirusa HIV z zakażonych komórek. Proces ten pozwala na wyeliminowanie wirusa z organizmu na poziomie komórkowym. Wyniki badań zostały opublikowane w renomowanym czasopiśmie naukowym, co potwierdza ich wartość i znaczenie dla dalszych prac nad potencjalną kuracją HIV.

Nowa nadzieja dla pacjentów z HIV

Odkrycie to otwiera nowe perspektywy w leczeniu HIV, które dotychczas było trudne do wyleczenia. Terapia genowa za pomocą technologii CRISPR/Cas9 pozwala na bardziej precyzyjne i skuteczne eliminowanie wirusa z zakażonych komórek. Pacjenci z HIV mogą więc mieć nadzieję na skuteczną terapię, która mogłaby całkowicie wyeliminować zagrożenie z ich organizmu.
Źródło:
https://www.goodnewsnetwork.org/scientists-discover-potential-hiv-cure-that-eliminates-disease-from-cells-using-crispr-cas-gene-editing/

Zostaw komentarz