#Newsy

Powrót pierścionka po 13 latach

powrót pierścionka

Czasami rzeczywistość pisze scenariusze, które przebiją nawet najbardziej fantastyczne opowieści. Historia, która wydarzyła się w Minnesocie, jest tego doskonałym przykładem. Diamentowy pierścionek, utracony w dość nietypowych okolicznościach, odnalazł drogę powrotną do swojej właścicielki po 13 latach od momenty, gdy wpadł do toalety. To opowieść o stracie, nadziei i niezwykłym finale, która przypomina, że czasami los ma dla nas zadziwiające niespodzianki.

Zagubiony skarb odnaleziony w osadzie

Mary Strand straciła swój diamentowy pierścionek, kiedy pewnego dnia biżuteria przypadkowo zsunęła się z jej palca i wpadła do toalety. Był to prezent z okazji 33. rocznicy ślubu, wręczony jej przez męża, Dave’a. Mimo desperackich prób, pierścionek przepadł w głębinach. Ironią losu jest, że mąż Mary, właściciel firmy zajmującej się czyszczeniem kanalizacji, również nie był w stanie odzyskać tej cennej pamiątki.
Przełom nastąpił dopiero 13 lat później, kiedy to pracownicy regionalnej oczyszczalni ścieków w Rogers w Minnesocie podczas rutynowego przeglądu odpadów dostrzegli coś, co błyszczało wśród zgromadzonych śmieci. Był to zaginiony pierścionek Mary. Unikalny wzór biżuterii sprawił, że pracownicy postanowili podjąć próbę odnalezienia właścicielki w mediach społecznościowych.

W drodze powrotnej do właścicielki

Reakcja społeczności była natychmiastowa. Do oczyszczalni zaczęły napływać setki telefonów od osób, które straciły swoje pierścionki. Ostatecznie dzięki współpracy z lokalnymi jubilerami i porównaniu zdjęć, udało się potwierdzić, że odnaleziony pierścionek należał do Mary Strand. Oczyszczalnia znajduje się przy drodze o nazwie Diamond Lake, co dodaje historii dodatkowego uroku. Mary ze wzruszeniem przyjęła swoją dawno zaginioną pamiątkę i planuje jej renowację, aby mogła ponownie zalśnić na jej palcu podczas obchodów 46. rocznicy ślubu.

źródło:
https://www.washingtonpost.com/nation/2023/05/22/lost-diamond-ring-toilet-found/

Zostaw komentarz