#Newsy

Szalony Batman planuje akcję świąteczną w Starachowicach

Wolontariusz z Wieliczki znany z akcji pomocowych dla dzieci i oryginalnego kostiumu w tym roku chce rozdać prezenty setce dzieci ze starachowickich domów dziecka. Choć sam chce pozostać anonimowy, wybór tego miasta ma dla niego kontekst osobisty. Ze Starachowic pochodzi żona “Szalonego Batmana”, dzięki czemu mężczyzna miał okazję poznać miasto i jego potrzeby. W tym roku pragnie sprawić, by w placówkach opiekuńczych najbliższe święta były szczególnie radosne.

Szalony rycerz w służbie potrzebującym

Opis z nagłówka można znaleźć na facebookowym koncie coraz bardziej znanego użytkownika o nazwie Szalony Batman. Wolontariusz z Wieliczki od dłuższego czasu angażuje się w akcje pomocowe, głównie na rzecz chorych i potrzebujących dzieci. Jego znakiem rozpoznawalnym jest przebranie nawiązujące do znanego bohatera komiksów – Batmana. Podobnie jak jego pierwowzór, Szalony Batman stara się nieść pomoc w potrzebie i robi to na coraz większą skalę. Ostatnio sporo się słyszy o pomyśle, który chce zrealizować jeszcze w te święta w Starachowicach.
Szalony Batman powoli staje się marką. Za pośrednictwem jego profilu na Facebooku można zapoznać się z ofertą gadżetów nawiązujących do jego charakterystycznego stylu. Ten wolontariusz jest dobrze znany na oddziale pediatrycznym w Wieliczce i w wielu innych miejscach, gdzie można spotkać dzieci w potrzebie. Batman szeroko działa w sieci, wspierając fundacje i działania pomocowe zarówno indywidualne, jak i skupione na konkretnej grupie dzieci. Odwiedza szpitale i placówki opiekuńcze, rozweselając najmłodszych i zwykle przynosząc im drobne upominki. W grudniu tego roku chce zorganizować paczki świąteczne dla setki dzieci ze Starachowic i okolicznych miejscowości. O pomoc prosi internautów.

Zobacz profil Szalonego Batmana na facebooku. Kliknij tutaj.

Prezydent Starachowic wspiera akcję Szalonego Batmana

Sam organizator przyznaje, że realizacja najnowszego pomysłu przerasta jego możliwości. Szansę na spełnienie marzenia widzi w sile społeczności. Dlatego ogłosił zbiórkę na portalu zrzutka.pl, gdzie przy wsparciu prezydenta Starachowic Marka Materka zbiera fundusze na paczki świąteczne. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, tuż przed świętami, 23 grudnia Szalony Batman z pomocnikami odwiedzi wszystkie placówki opiekuńcze w mieście. Akcja ma na celu nieść radość i umilić święta najmłodszym, którzy najbardziej tego potrzebują.
Na uwagę zasługuje fakt, że akcja świąteczna jest pierwszą, którą wolontariusz chce finansować społecznościowo. Wcześniej odwiedzał gale charytatywne i organizował wydarzenia sportowe, z których dochód przekazywany był potrzebującym. Sport to oprócz pomagania druga wielka pasja Szalonego Batmana. W swoim rodzinnym mieście, czyli Wieliczce stara się łączyć je obie.
Zbiórka środków na sfinansowanie paczek świątecznych dla dzieci ze starachowickich domów dziecka została założona w początkach listopada i potrwa do połowy grudnia. Cel to 15 tysięcy złotych, a cała ta kwota zostanie przeznaczona na wigilijne prezenty. W akcję już teraz zaangażowanych jest kilka lokalnych firm oraz ośrodków sportowych w Wieliczce i Starachowicach. Sukces akcji zależy od każdego z nas, a wpłat można dokonywać również bez rejestracji za pośrednictwem witryny zrzutka.pl.

Zostaw komentarz