#Newsy

Przedszkole w domu opieki dla osób z demencją

W brytyjskim domu opieki dla osób z demencją powstało wyjątkowe przedszkole. Placówka została otwarta w celu stworzenia pozytywnych interakcji między seniorami a małymi dziećmi. Dzieci z przedszkola odwiedzają mieszkańców domu regularnie, co przynosi wiele radości i uśmiechu wszystkim zaangażowanym.

Korzyści dla wszystkich uczestników

Belong jest organizacją non-profit specjalizującą się w opiece nad osobami z demencją. Zarządza wioskami senioralnymi w północno-zachodniej części Anglii i regionie West Midlands. Belong Chester to ich pierwsza wioska otwarta na dzieci, a zarazem ósma placówka grupy i czwarta w Cheshire.

Wizyty dzieci w domu opieki dla osób starszych przynoszą wiele korzyści. Starsi mieszkańcy czują się bardziej potrzebni i aktywnie angażują się we wspólne działania. W dodatku interakcja z dziećmi poprawia ich nastrój. Dzieci natomiast uczą się empatii i szacunku wobec starszych osób. Nowe relacje i wspólnie spędzone chwile to wielka korzyść dla obu grup.

Sukces innowacyjnego pomysłu

Zdaniem pracowników domu opieki otwarcie przedszkola okazało się strzałem w dziesiątkę. Dzięki codziennym spotkaniom dzieci i seniorzy nawiązują więzi, które mają pozytywny wpływ na ich rozwój i samopoczucie. Inicjatywa zyskała uznanie zarówno wśród pracowników, jak i rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola.

źródło:
https://www.goodnewsnetwork.org/when-a-preschool-was-opened-inside-a-dementia-care-home-all-heaven-broke-loose/

Przedszkole w domu opieki dla osób z demencją

Walka z plastikiem w oceanach

Zostaw komentarz