#Newsy

Czy zakazy używania plastikowych toreb działają?

efekty zakazu stosowania plastikowych toreb

Plastikowe torby od dawna budzą kontrowersje i wpływają negatywnie na środowisko. W ostatnich latach wiele stanów w USA wprowadziło zakaz stosowania ich w sklepach. Czy przyniosło to pozytywne efekty? Przeprowadzone niedawno badanie rozwiewa wątpliwości.

6 miliardów toreb rocznie mniej

Według wyników badania, które zorganizowano w kilku stanach USA, zakazy używania toreb z plastiku przyczyniły się do zmniejszenia ich liczby o aż 6 miliardów sztuk rocznie. Tak znacząca różnica ma konkretny wpływ na ograniczenie ilości plastikowych odpadów.
Efektem wprowadzonych zakazów jest spadek zużycia szkodliwych toreb w supermarketach i sklepach spożywczych. Klienci zaczęli częściej sięgać po alternatywne rozwiązania, takie jak torby materiałowe czy papierowe.

Wpływ na ekosystem

Plastik jest jednym z głównych źródeł zanieczyszczenia środowiska. Rozkład takich toreb w przyrodzie trwa setki lat, co przyczynia się do zatruwania gleby i wód. Dlatego problem jest aż tak istotny. Dzięki wprowadzanym zakazom zmniejsza się ilość plastiku, który przedostaje się do rzek, oceanów i lasów. To pozytywna wiadomość dla przyrody, która przez lata cierpiała z powodu nadmiernego zużycia plastiku.
Wprowadzenie zakazów zachęca klientów, by przemyśleli swoje nawyki zakupowe. Konsumenci zaczynają być bardziej świadomi tego, jak ich decyzje wpływają na planetę i częściej sięgają po alternatywne opcje.

źródło:
https://environmentamerica.org/articles/good-news-bag-bans-are-reducing-billions-of-single-use-plastic-bags/

Czy zakazy używania plastikowych toreb działają?

Żółwie wracają do domu

Zostaw komentarz