#Newsy

Brytyjski wrak i złoto o wartości 4 miliardów dolarów

Eksperci rozpoczęli poszukiwania najcenniejszego brytyjskiego wraku statku w historii, a także złota o wartości 4 miliardów dolarów. W ciągu najbliższych miesięcy zespoły badawcze będą przeszukiwać dno oceanu w celu odnalezienia okrętu “Merchant Royal” z XVII wieku. Statek zatonął w 1641 roku podczas rejsu z Meksyku do Hiszpanii, a jego ładunek to prawdopodobnie 104 tony złota i srebra.

Historia zaginionej fortuny

“Merchant Royal” jest uznawany za najbogatszy wrak statku w historii Wielkiej Brytanii. Od lat poszukiwacze skarbów oraz naukowcy próbowali odnaleźć szczątki okrętu, jednak bezskutecznie. Dzisiejsze technologie pozwalają na dokładniejsze i bardziej efektywne badania dna morskiego w poszukiwaniu zaginionej fortuny. Wartość ładunku statku przerosłaby nawet największe skarby znalezione dotychczas na oceanicznym dnie.

Oczekiwania i wyzwania

Odnalezienie wraku “Merchant Royal” byłoby nie tylko historycznym wydarzeniem, ale również finansowym sukcesem. Poszukiwania tego rodzaju stanowią ogromne wyzwanie techniczne, ze względu na trudne warunki organizacyjne oraz głębokość, na jakiej znajduje się wrak. Inwestycje i starania włożone w odnalezienie tego unikatowego skarbu mogą przynieść ogromne korzyści zarówno dla badaczy, jak i dla historii. Trzymamy kciuki za efekty przedsięwzięcia!

Źródło:
https://www.goodnewsnetwork.org/experts-begin-hunt-for-most-valuable-british-shipwreck-in-history-and-the-gold-worth-4-billion/

Brytyjski wrak i złoto o wartości 4 miliardów dolarów

Dzieła sztuki na strychu

Brytyjski wrak i złoto o wartości 4 miliardów dolarów

Skarby kultury prekolumbijskiej

Zostaw komentarz