#Newsy

Magiczna leśna ścieżka – prezent matki dla autystycznego syna

Terese Ojibway wybrała się razem z synem Masonem na spacer do South Mountain Reservation w New Jersey. Podczas swojej wędrówki natknęli się na wyjątkowo urokliwą ścieżkę, która odmieniła ich życie. Terese była zaskoczona, gdy zobaczyła, jak Mason ożywił się w kontakcie z naturą.

Wyjątkowy wpływ na życie chłopca

Mason jest chłopcem o dużych możliwościach i zainteresowaniach, ale autyzm sprawiał, że trudno mu było znaleźć swoje miejsce w społeczeństwie. Terese opowiada, że kiedy “odkryli” ścieżkę wróżek, Mason stał się bardziej pewny siebie i zaczął odkrywać świat wokół siebie. To miejsce wywarło na jego rozwój ogromny wpływ i pomogło mu nawiązać nowe relacje z ludźmi. Matka przygotowywała je latami, wzbogacając leśną przestrzeń o malutkie chatki wróżek i inne elementy.

Wsparcie innych rodziców z niepełnosprawnymi dziećmi

Wyjątkowa historia Terese i Masona dotarła do innych rodziców. Zainspirowani postanowili również odwiedzić ścieżkę wróżek w South Mountain Reservation. Dzięki temu miejsce stało się popularnym celem wycieczek – nie tylko dla rodzin z dziećmi o specjalnych potrzebach.

Źródło:
https://www.cbsnews.com/news/fairy-trail-millburn-new-jersey-terese-ojibway-son-with-autism-explore-nature-south-mountain-reservation/

Magiczna leśna ścieżka – prezent matki dla autystycznego syna

Przywracanie natury w parku Everglades

Zostaw komentarz