#Newsy

Dzieła sztuki na strychu

Niesamowite odkrycie zostało dokonane przez mężczyznę w Stanach Zjednoczonych, który natrafił na strychu na kolekcję dzieł sztuki, które zostały skradzione podczas Bitwy o Okinawę. Prace te mają ogromną wartość historyczną i kulturową, dlatego mężczyzna podjął współpracę z FBI, aby zwrócić je ich prawowitym właścicielom.

Odkrycie na strychu

Mężczyzna, który pozostał anonimowy, odkrył na strychu swojego domu w stanie Indiana pudełka z dziełami sztuki, które były skradzione podczas II wojny światowej. Zaskoczony tym, co znalazł, postanowił zgłosić sprawę do odpowiednich służb.

Znalezione prace to nie tylko zwykłe obrazy czy rzeźby – są to symbole przeszłości i kultury ludzi zamieszkujących Okinawę. Dzieła te mają ogromne znaczenie dla lokalnej społeczności i są niezwykle cenne nie tylko pod kątem materialnym, ale przede wszystkim historycznym.

Współpraca z FBI

Po skontaktowaniu się z Federalnym Biurem Śledczym mężczyzna rozpoczął proces repatriacji, czyli zwracania skradzionych dóbr ich prawowitym właścicielom. Dzięki współpracy ze służbami udaje mu się odnajdywać rodziny i instytucje, którym należą się te cenne dzieła.

Światło dzienne ujrzały nie tylko długo ukrywane dzieła sztuki, ale także historie ludzi, którzy stracili je w tragicznych okolicznościach II wojny światowej. Dzięki zaangażowaniu mężczyzny i współpracy z FBI te skradzione skarby powracają do swoich właścicieli.

źródło:
https://www.goodnewsnetwork.org/man-discovers-attic-filled-with-looted-art-from-battle-of-okinawa-works-with-fbi-to-repatriate-it-all-to-preserve-history/

Dzieła sztuki na strychu

Brytyjski wrak i złoto o wartości 4

Zostaw komentarz