#Newsy

Małpy człekokształtne mają poczucie humoru!

Tytułowy wniosek wynika z najnowszych badań opublikowanych w “Journal of Comparative Psychology”. Naukowcy odkryli, że wszystkie cztery gatunki małp: orangutany, szympansy, gibbony i makaki wykazują zdolność do zabawy i żartów. To fascynujące odkrycie może zmienić dotychczasowy sposób postrzegania tych zwierząt.

Małpie figle

Od lat naukowcy badają zachowanie małp, starając się lepiej zrozumieć ich inteligencję i emocje. Okazuje się, że obserwacje przeprowadzone na orangutanach, szympansach, gibbonach i makakach wykazały, że wszystkie te gatunki mają zdolność do zabawy i wywoływania u innych osobników reakcji humorystycznych.

Orangutany, znane z charakterystycznego spokojnego i refleksyjnego podejścia do życia, potrafią jednak zaskoczyć swoją skrytą dowcipną naturą. Szympansy, które często są porównywane do ludzi pod względem zachowania społecznego, wydają się doceniać żarty i zabawę w grupie. Natomiast gibbony słyną z eleganckiego tańca i śpiewu, ale potrafią również dorzucić do tego odrobinę humoru. Badania przeprowadzone przez zespół naukowców dostarczają nowych spostrzeżeń na temat inteligencji i emocji małp człekokształtnych. Odkrycie, że wszystkie cztery gatunki mają poczucie humoru, otwiera nowe możliwości badawcze i pozwala lepiej poznać świat tych fascynujących stworzeń.

Czy małpy mogą być naprawdę zabawne? Jak wygląda ich życie w naturalnym środowisku? Czy odkrycie zdolności do żartów może mieć wpływ na nasze spojrzenie? To tylko niektóre z pytań pojawiających się po opublikowaniu wyników najnowszych badań nad poczuciem humoru u małp. Warto podkreślić, że odkrycia te są istotne nie tylko z naukowego punktu widzenia. Poznanie zdolności małp do żartów i zabawy może przyczynić się do większego szacunku i zrozumienia dla tych zwierząt. Może także otworzyć drogę do dalszych badań nad inteligencją i emocjami innych gatunków zwierząt. Najnowsze badania wskazują, że wszystkie cztery gatunki małp człekokształtnych mają zdolność do żartów i zabawy, co może zmienić dotychczasowe wyobrażenie o tych zwierzętach. Odkrycie to otwiera nowe możliwości badawcze i może przyczynić się do większego zrozumienia i szacunku dla małp.

źródło:
https://www.goodnewsnetwork.org/monkeying-around-all-4-types-of-apes-have-sense-of-humor/

Zostaw komentarz