#Newsy

Egzoszkielet pomaga osobom z niepełnosprawnością

Innowacyjny egzoszkielet stworzony we Włoszech sprawia, że osoby z niepełnosprawnościami mogą ponownie chodzić. To prawdziwy przełom w rehabilitacji i pomocy dla osób z ograniczeniami ruchowymi. Egzoszkielet jest lekki, wygodny i łatwy w obsłudze, co sprawia, że jego użytkowanie jest dla pacjentów komfortowe.

Bezpieczna i skuteczna rehabilitacja

Nowy wynalazek z Włoch to zrobotyzowany egzoszkielet o nazwie “Twin”. Obiecuje znaczącą poprawę jakości życia i mobilności osób niepełnosprawnych lub kontuzjowanych. Twór ten, będący efektem współpracy Włoskiego Instytutu Technologii i Narodowego Instytutu Ubezpieczeń od Wypadków przy Pracy, został zaprezentowany w piątek podczas konferencji prasowej w Muzeum Nauki i Technologii w Mediolanie. “Twin” wyposażony jest w baterie zasilające silniki umieszczone w stawach kolanowych i biodrowych, umożliwiające normalny ruch na podstawie trzech różnych trybów: trybu chodzenia dla osób sparaliżowanych od pasa w dół, trybu reedukacji mięśni dla tych, którzy mają pewną kontrolę oraz trybu TwinCare dla osób z urazem jednej nogi. Egzoszkielet został stworzony z lekkich, wymiennych części z aluminium. Mimo że jest jeszcze prototypem wymagającym użycia kul do utrzymania równowagi, stanowi inspirujący przykład technologii rozwijanej na rzecz osób niepełnosprawnych. Urządzenie pozwala na poprawę siły mięśniowej, koordynacji ruchowej oraz ogólnej wydolności fizycznej. Dzięki regularnemu korzystaniu z egzoszkieletu pacjenci mogą odzyskać sprawność i niezależność.

Przyszłość w rehabilitacji osób z niepełnosprawnościami

Wprowadzenie innowacyjnego egzoszkieletu do rehabilitacji otwiera nowe możliwości leczenia i wsparcia dla tych pacjentów. Dzięki nowoczesnym technologiom coraz więcej osób może odzyskać sprawność fizyczną i poprawić jakość własnego życia. Włoskie osiągnięcie w dziedzinie medycyny rehabilitacyjnej daje nadzieję na dalszy rozwój podobnych rozwiązań na całym świecie.

źródło:
https://www.goodnewsnetwork.org/italian-made-exoskeleton-gets-disabled-users-walking-and-standing/

Zostaw komentarz