#Newsy

W Polsce jest już szkoła pod patronatem WOŚP

Decyzją radnych dnia 15 listopada Szkoła Podstawowa Specjalna nr 41 w Zabrzu przyjęła imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W uroczystości objęcia placówki tym wyjątkowym patronatem brał udział założyciel Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Jerzy Owsiak.

Dlaczego Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy została patronem szkoły?

O chlubne miano zabiegała sama placówka, a spotkanie zbiegło się z obchodami 40. rocznicy założenia szkoły. Jej dyrektorka podkreśla, że jest to wyjątkowy moment nie tylko dla samej placówki, ale również jej misji. Prócz tego zaznaczyła ogromną rolę wsparcia fundacji Owsiaka dla tutejszej społeczności szkolnej. Sprzęt od WOŚP wspiera uczniów o specjalnych potrzebach w codziennym funkcjonowaniu w szkole. Dobrze wyposażona, przyjazna szkoła to też wsparcie zdrowia i podniesienie jakości życia jej uczniów.
Jerzy Owsiak jako gość honorowy był wzruszony i dziękował za to szczególne wyróżnienie jego działalności. Zadeklarował też dalsze wsparcie dla placówki w Zabrzu. Zapowiedziano zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla jej uczniów. Wartość wsparcia przekroczy 200 tysięcy złotych.

Uchwała rady miasta Zabrza o nadaniu szkole patronatu

Radni przegłosowali projekt uchwały nadania szkole nowego miana już 10 lipca 2023. Odbyło się to na wniosek szkolnej rady pedagogicznej oraz rady rodziców.
Od 1 września 2023 szkoła oficjalnie przyjęła patronat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Stała się tym samym pierwszą tego typu placówką o tej nazwie. Dyrektorka szkoły w uzasadnieniu wniosku podkreślała zbieżność ideałów jej szkoły z misją fundacji. Prócz tego w jej murach uczy się wyjątkowo dużo podopiecznych WOŚP, co już samo w sobie czyni ją wyjątkową.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od kilkunastu lat prężnie zbiera pieniądze na wsparcie szpitali, szkół czy ośrodków rehabilitacji. Pod jej opieką pozostaje też wiele dzieci niepełnosprawnych i przewlekle chorych. Nadanie szkole specjalnej patronatu fundacji pokazuje, jak wiele dobrego zrobiła ona do tej pory na tym polu.

Zdjęcie artykułu: Materiały Prasowe WOŚP

Zostaw komentarz