#Newsy

Kot Max otrzymuje honorowy tytuł “doktora literatury”

Kot Max, mieszkaniec kampusu Uniwersytetu Stanowego Vermont w Castleton, stał się niezwykłą postacią. Dzięki swojej towarzyskiej naturze i długotrwałej relacji ze studentami, Max został uhonorowany tytułem “doktora literatury”. To niezwykłe wydarzenie pokazuje, jak zwierzęta mogą stać się integralną częścią społeczności akademickiej.

Max – kot kampusowy

Max jest częstym gościem kampusu uniwersytetu, gdzie od czterech lat regularnie odwiedza studentów. Został adoptowany przez Ashley Dow, która mieszka w pobliżu głównego wejścia na teren uniwersytetu. Max szybko zyskał sympatię studentów, którzy chętnie spędzają z nim czas, robiąc sobie z nim zdjęcia i zabierając go na spacery po kampusie.

Niezwykłe wyróżnienie

Uniwersytet Stanowy Vermont postanowił wyróżnić Maxa za jego przyjacielską naturę. W ten sposób kot stał się “doktorem literatury”. To symboliczne uznanie dla jego wkładu w życie społeczności akademickiej. Max, choć nie odebrał dyplomu osobiście, zostanie nagrodzony licznymi przywilejami, jak catnip czy specjalne miejsca do drapania.

Znaczenie Maxa dla studentów

Max odgrywa ważną rolę jako nieformalny kot wsparcia emocjonalnego. Studenci, z którymi spędza czas, zyskali dzięki niemu wiele radości i wsparcia. Jego obecność na kampusie stała się tak istotna, że gdy zniknął na jakiś czas, studenci stworzyli dla niego specjalne miejsce pamięci z zapalonymi świecami i zdjęciem.

źródło:
goodnet.org

Zostaw komentarz