#Newsy

„Powiem TAK” – nastolatek z Krakowa organizuje konferencję

Młody aktywista z Krakowa, Juliusz Zgliński, organizuje wyjątkowe wydarzenie, mające na celu walkę ze stereotypami na temat niepełnosprawności. Konferencja „Powiem TAK” odbędzie się 8 czerwca w hotelu Hilton Garden Inn Kraków Airport. Dzięki zaangażowaniu różnych grup społecznych, wydarzenie ma promować równość i ułatwiać osobom z niepełnosprawnościami dostęp do rynku pracy.

Młodzież w roli organizatorów

Juliusz Zgliński, 17-letni licealista z Krakowa, jest inicjatorem konferencji „Powiem TAK”. Pomimo własnych trudności związanych z niepełnosprawnością ruchową, postanowił działać na rzecz równości. Jego celem jest zmiana postrzegania osób z niepełnosprawnościami oraz przełamywanie barier, które napotykają na co dzień.

Zaangażowanie różnych grup społecznych

W konferencji wezmą udział przedsiębiorcy, przedstawiciele samorządów, edukacji, służby zdrowia, a także osoby z niepełnosprawnościami i ich rodziny. To wydarzenie ma na celu promowanie równości i integracji. Prelegenci podzielą się swoimi doświadczeniami i praktycznymi rozwiązaniami, które pomagają pokonywać społeczne nierówności.

Program i cele konferencji

Podczas konferencji odbędą się panele dyskusyjne i prezentacje na temat innowacji oraz sposobów realizacji marzeń. Wszyscy prelegenci wystąpią bez wynagrodzenia, a uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne. Konferencja ma być platformą do budowania świadomości społecznej i wspierania pozytywnych zmian. Uczestnicy będą mogli poszerzyć swoją wiedzę i zdobyć nowe perspektywy.

źródło:

dobre.info

„Powiem TAK” – nastolatek z Krakowa organizuje konferencję

Kaukaska przygoda: 1710 km pieszo

Zostaw komentarz