#Newsy

Sonda uliczna, która przyniosła wiele dobrego

Pani Henryka

Błaha rozmowa połączona z degustacją kanapki Drwala z jednego z warszawskich McDonaldów zmieniła życie pani Henryki. Emerytowana nauczycielka została poproszona o spróbowanie kanapki i ocenę jej smaku. Celem rozmowy było też poznanie opinii seniorów o burgerze bardzo popularnym wśród młodzieży. Kanapkę Drwala ze znanej sieciówki seniorka oceniła bardzo wysoko, ale zaznaczyła przy okazji, że nie stać jej na tego typu jedzenie.

Co przydarzyło się Pani Henryce?

Rozmowa między panią Henryką a dziennikarzem Erykiem Błaszakiem z Goniec.pl szybko nabrała poważniejszych tonów. Emerytka opowiedziała o swojej trudnej sytuacji związanej między innymi z przewlekłą chorobą syna. Reporter wykazał się dużą empatią i z zainteresowaniem pytał o jej kłopoty oraz sposoby ich rozwiązania. Mimo niewielkiego wsparcia ze strony państwa, pani Henryka pozostaje ciepłą i niezłomną osobą, co szybko podbiło serca internautów.

Łzy emerytki i pomoc internautów

Już w trzy dni po publikacji pierwszego materiału Eryk Błaszczak mógł wrócić do seniorki ze wspaniałymi wiadomościami. Wręczył jej bukiet kwiatów i przekazał informację o zbiórce, dzięki której na jej konto trafi ponad 50 tysięcy złotych. Ta suma pozwoli nie tylko zaspokoić potrzeby tej szczególnej rodziny, ale i zapewnić stałą pomoc starszej kobiecie, której syn jest od niej coraz bardziej zależny. Pani Henryka przyjęła wieści ze łzami w oczach, mówiąc, że nie spodziewała się takiej wspaniałej formy wsparcia.

Materiał i owoce, które przyniósł, pokazały, że Polacy są niezwykle wrażliwi na kłopoty, z jakimi zmagają się osoby starsze. Szczególnie, jeśli na ich barkach spoczywa opieka nad chorymi. Z rozmowy można też wyciągnąć szereg wniosków dotyczących zaniedbań w krajowym systemie pomocowym.

Pani Henryka ujęła internautów ciepłem i pogodą ducha, z jaką przyjmuje otaczające ją realia. Materiał okazał się dla niej szczęśliwym zrządzeniem losu i przyniósł tak potrzebne wsparcie, Warto jednak pamiętać, że wokoło nas jest wielu seniorów w podobnej sytuacji. Jeśli mamy okazję im pomóc, nie rezygnujmy z tego.

Sonda uliczna, która przyniosła wiele dobrego

W Polsce jest już szkoła pod patronatem

Zostaw komentarz